MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1 – TARAFLAR

1.1. SATICI:
Adı: Vioshine
Adres: Pınarbaşı Mah. Kalebahçe Sk. No: 15 İç Kapı No: 2, Osmangazi/Bursa
E-posta: [email protected]
Telefon: +90 538 797 99 70
Mersis No: [Mersis numarası buraya gelecek]

1.2. ALICI:

Adı/Soyadı: [Alıcı’nın Adı/Soyadı] Adresi: [Alıcı’nın Adresi] Telefon: [Alıcı’nın Telefon Numarası] E-posta: [Alıcı’nın E-Posta Adresi]


 

MADDE 2 – KONU
İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


 

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih, miktar, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, teslimat adresi ve teslim edilecek kişi bilgileri alıcı tarafından internet üzerinden yapılan işlem sonunda oluşturulan elektronik ortamda kayıtlıdır. 

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER
4.1. Alıcı, Satıcı’ya ait internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve kargo ücretine ilişkin olarak Satıcı’ya ait internet sitesinde ön bilgilendirme yapıldığını ve bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini, ardından mesafeli satış sözleşmesi kurulduğunu kabul ve beyan eder.
4.2. Sözleşme konusu ürün, Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olmaksızın, kanunda belirtilen 30 günlük yasal süreyi aşmamak koşuluyla Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3. Satıcı, sözleşme konusu ürünü eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri, kullanım kılavuzları ile birlikte teslim etmeyi, hizmeti ayıpsız, standartlara uygun bir şekilde yerine getirmeyi taahhüt eder.


 

MADDE 5 – CAYMA HAKKI
Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir.


 

MADDE 6 – YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşme ile ilgili çıkan uyuşmazlıklarda Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR